BASIN

  1. Ana Sayfa
  2. Basın

Kanser hastaları pandemide ne yapmalı

Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sezer Sağlam önemli uyarılarda bulundu. Kanser hastalarının birçoğu son zamanlarda virüs kapma korkusuyla kontrollerini erteliyor. İşte Prof. Dr. Sağlam’ın bu süreçle ilgili hayati tavsiyeleri...

Sözcü Gazetesi / 20 Aralık 2020
Devamı

Öncesinde açlığa yakın diyet yapmak, kemoterapinin etkinliğini artırıyor

Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sezer Sağlam, Hollanda'da yapılan bir çalışma ile ilgili bilgiler verdi. Yapılan çalışmaya göre kemoterapi öncesi açlığa yakın diyet, kemoterapinin etkinliğini artırıyor.

Sözcü Gazetesi / 28 Temmuz 2020
Devamı

Kanser hücreleri nasıl besleniyor?

Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sezer Sağlam, kanser hücreleri ile ilgili yapılan son çalışmaları değerlendirdi. Tümörler nasıl besleniyor? İşte cevabı...

Sözcü Gazetesi / 28 Nisan 2020
Devamı

‘Kanser tedavisinde C vitamini kullanımının yeri yok’

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Sezer Sağlam, C vitamininin kanserin tedavisinde ve önlenmesinde hiçbir yararının olmadığını belirtti.

Sözcü Gazetesi / 20 Nisan 2020
Devamı

İlk defa kanıtlandı: Meme kanserinde yağ kısıtlayıcı diyet ölüm riskini azaltıyor

Yaklaşık 49 bin meme kanseri hastası ile yapılan bir araştırma yağlı beslenme ve kansere bağlı ölüm oranları ile ilgili önemli bir veri ortaya koydu.

Sözcü Gazetesi / 18 Şubat 2020
Devamı

Kanser hücreleri ‘Dukan diyeti’ mi yapıyor?

Kanser hücresi şekerle mi besleniyor yağla mı? Kanser hücrelerinin çoğalma prensibi ile ilgili son bilimsel çalışmaları aktaran Prof. Dr. Sezer Sağlam, karbonhidrat alımını sıfıra indiren Dukan diyetinin kanser hücreleri üzerindeki etkisi hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Sözcü Gazetesi / 09 Kasım 2019
Devamı